Bez hasičů by bylo v Paskově mrtvo (článek 5+2)

PASKOV - Hned dva sbory dobrovolných hasičů (SDH) má Paskov– SDH Paskov a SDH Oprechtice. Tentokrát představujeme SDH Paskov. Jedná se o velmi aktivní spolek, který se činí nejen u výjezdů k požárům, nehodám, ale stará se i o bohaté kulturní vyžití paskovských občanů.

Dobrovolní hasiči v Paskově letos oslaví 137 let od založení sboru a těší se docela velké základně, která čítá 56 registrovaných členů. Výjezdová jednotka se v loňském roce rozrostla o čtyři nové členy a dále se jednotka stala výjezdovou.

"Druhý výjezd zajišťují s jedním vozidlem vycvičení hasiči ze sboru Oprechtic. V celkovém součtu máme 36 hasičů připravených k výjezdům," říká členka tamního sboru Kateřina Biedrawová a dodává, že hasiči z Paskova zasahují i mimo katastr města. "V loňském roce to bylo devětadvacetkrát," upřesňuje.

Paskovští dobrovolní hasiči jsou vybaveni dvěma cisternami, jedním dopravním automobilem se zásobou vody a jedním autobusem. Jako druhý výjezd funguje cisternový automobil s dislokací v místní části Oprechtice.

Kromě výjezdové jednotky se hasiči starají také o rozvoj přibližně 25 dětí a podporují je v požárním sportu. "Tréninky máme téměř každý den v týdnu a dovednosti jsou pak zúročeny na víkendových soutěžích nejen Moravskoslezské ligy mladých hasičů," doplňuje Kateřina Biedrawová

Paskovští hasiči se starají i o kulturní vyžití ve městě. Každoročně otevírají plesovou sezónu v místním komunitním centru, na jaře pak pro veřejnost pořádají stavění a kácení máje. S příchodem léta pomáhají při organizaci akce s názvem Den města Paskov a pořádají také Hasičskou soutěž v rámci Moravskoslezské ligy mladých hasičů.

V polovině léta, kdy se v Paskově koná pouť, občané přicházejí do hasičárny pobavit se na dvoudenní zahradní slavnost, v září se pak s létem loučí v podobě hasičské zábavy. "Program je nabitý a tak jako v jiných obcích a městech se naši hasiči těší velké podpoře městského úřadu," říká místostarosta Paskova Zdeněk Bělík.

Autor: Marie Stypková (zdroj: http://frydek-mistek.5plus2.cz/61973/bez-hasicu-by-bylo-v-paskove-mrtvo)

Originál článku :

Sbor dobrovolných hasičů v Paskově

Město Paskov má sbory dobrovolných hasičů hned dva – SDH Paskov a SDH Oprechtice. Dnes máme tu možnost představit SDH Paskov. Jedná se o velmi aktivní spolek, který se činí nejen u výjezdů k požárům, nehodám, likvidacím hmyzu či odstranění nebezpečných stavů, ale pořádá i mnoho akcí pro občany města během celého roku.

Dobrovolní hasiči v Paskově letos oslaví 137 let od založení sboru a těší se docela velké základně, která čítá 56 registrovaných členů. Výjezdová jednotka se v loňském roce rozrostla o 4 nové členy a dále se jednotka stala dvou výjezdovou. Druhý výjezd zajišťují s jedním vozidlem vycvičení hasiči ze sboru Oprechtic. V celkovém součtu má JSDH Paskov nyní 36 hasičů připravených k výjezdům. Hasiči z Paskova zasahují i mimo katastr města a v loňském roce vyjeli celkem k 29 zásahům. JSDH Paskov je vybaven dvěma cisternami, jedním dopravním automobilem se zásobou vody, jedním autobusem a jako druhý výjezd funguje cisternový automobil s dislokací v místní části Oprechtice.

Kromě výjezdové jednotky se hasiči starají také o rozvoj přibližně 25 dětí a podporují je v požárním sportu, tréninky probíhají téměř každý den v týdnu a dovednosti jsou pak zúročeny na víkendových soutěžích nejen Moravskoslezské ligy mladých hasičů.

Jak již bylo řečeno v úvodu, hasiči se starají i o kulturní vyžití ve městě, každoročně otevírají plesovou sezónu v místním Komunitním centru, na jaře pak pro veřejnost pořádají Stavění a Kácení Máje. S příchodem léta pomáhají při organizaci Dne města Paskov a pořádají Hasičskou soutěž v rámci Moravskoslezské ligy mladých hasičů. V polovině léta, kdy se v Paskově koná pouť, se občané přicházejí na hasičárnu pobavit na dvoudenní zahradní slavnost a v září se s létem loučí v podobě hasičské zábavy.

Program je nabitý a tak jako v jiných obcích a městech se i Paskovští hasiči těší podpoře městského úřadu. Tímto děkují všem věrným příznivcům a doufají v brzkou shledanou u dalších hlavně těch pozitivních akcích.

Kateřina Biedrawová (člen SDH Paskov)            Zdeněk Bělík místostarosta města (člen SDH)