PASKOV

Sbor dobrovolných hasičů

Námětové cvičení

Dne 14.5. se u Hájenky ve Fryčovicích uskutečnilo námětove cvičení jednotek PO. Poplach byl vyhlášen kolem 16. hodiny. Na místo dorazilo nakonec 8 jednotek. SDH Fryčovice,SDH Brušperk, SDH F-M, SDH Paskov, SDH Košatka, SDH Oprechtice a SDH Stará ves a SDH Krmelín.

Po příjezdu na místo zásahu se konala porada velitelů jednotek s velitelem zásahu, došlo k rozdělení jednotek. Tři jednotky jely k jednomu ohnisku požáru, další tři jednotky k druhému a naše jednotka s vypomocí jednotek Fryčovic a Oprechtic. šla hledat 4 raněné osoby do lesa. Ranění byli rozdělení na dvě skupinky a měly namaskované zranění. U obou skupinek bylo tepenné krvacení a podezření na poraněnou páteř, proto vždy jedna raněná byla transportována zpět k vozu pomocí nosítek a druhá s vypomocí 1 hasiče došla k vozu po svých.

Sám osobně bych toto namětové cvičení zhotnotil velmi kladně, vyzkoušeli jsme si spolupraci, ošetření, škoda jen, že vazla komunikace pomocí radiostanic.

Odkaz na foto zde

 

 

Místa v sálu

Plán akcí 2024

20.1. ples SDH

30.4. stavění máje

10.8. předpouťová zahradní slavnost

 

 

Partneři SDH