PASKOV

Sbor dobrovolných hasičů

Již 23 zraněných po srážce vlaků u Paskova

Celkem 23 zraněných napočítali zástupci zasahujících složek během dopoledne po srážce osobního vlaku, taženého dieselovou lokomotivou, s motorovým vlakem u železniční stanice Paskov (okres Frýdek-Místek).

 

Deset zraněných bylo převezeno sanitkami do nemocnice ve Frýdku-Místku, několik dalších do ostravských nemocnic ve Vítkovicích a Fifejdách a dva přeletěli vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Není hlášeno žádné úmrtí. (NEW: Celkem bylo zraněno 42 osob, z toho 2 těžce, 7 osob bylo hospitalizováno v nemocnicích.)

Nehoda se stala v pondělí 16.2.2009 kolem deváté hodiny ranní na jednokolejné neelektrifikované trati u Paskova ve směru na Vratimov. Na místo vyjelo vedle rychlé záchranné služby a dalších záchranných složek i pět jednotek hasičů dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Frýdek-Místek a Nošovice, drážní hasiči (SŽDC, s.o., Ostrava), podnikoví hasiči z Biocelu Paskov a dobrovolní z Paskova.

Hlavní náplň činnosti hasičů bylo vynášení zraněných z vlaků, další pomoc zraněným a spolupráce s rychlou záchrannou službou. Nemuseli vyprošťovat žádného zaklíněného cestujícího. Na místo přijel ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku i kontejnerový automobil s kontejnerem plným sorbentu, protože prvotní informace hovořily o úniku nafty z dieselové lokomotivy. Naštěstí šlo pouze o vodu, patrně z parního topení. Sorbent tedy nemusel být použit.

Kolem desáté hodiny bylo místo zásahu předáno drážním hasičů. Z Bohumína by měl do Paskova přijet vyprošťovací vlak, protože tažný vůz (hnací jednotka) motorového vlaku při srážce vykolejil.

Plán akcí 2020

17.1. - Výroční schůze

25.1. - Hasičský ples

30.4. - Stavění máje 

8.8. - Předpouťová zahradní slavnost 

 

 

Partneři SDH