PASKOV

Sbor dobrovolných hasičů

Požár rodinného domku v Žabni

O požáru v Žabni informoval operační středisko hasičů pomocí tísňové linky svědek kolem čtvrt na šest odpoledne. Na místo vyjely celkem čtyři jednotky hasičů dvě ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve Frýdku-Místku a Nošovicích, dvě tvořili dobrovolní hasiči z Žabně a Paskova.

 

Hořelo v prvním patře domku se sedlovou střechou. Hasiči dostali oheň pod kontrolu asi za půl hodiny, pak ještě pokračovali desítky minut v dohašování. Pak objekt odvětrávali pomocí ventilátoru. Požár zničil zařízení jednoho pokoje, omítky a dveře. Hasiči předali rychlé záchranné službě vnučku majitelů, která se nadýchala kouře.

Celková škoda byla předběžně stanovena na 350 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření HZS MSK, jednou z variant je nedbalost - od svíčky na stole.

Plán akcí 2024

20.1. ples SDH

30.4. stavění máje

10.8. předpouťová zahradní slavnost

 

 

Partneři SDH