PASKOV

Sbor dobrovolných hasičů

V Řepišti spadl vůz s hlušinou do zahrady a přerazil sloup

Bez zranění vyvázl ve čtvrtek 27.11.2008 před polednem řidič nákladního automobilu Tatra s přívěsem z vážně vypadající nehody v obci Řepiště (okres Frýdek-Místek), když patrně kvůli nezpevněné krajnici spadl z kopečka do zahrady s nákladem hlušiny z nedaleké haldy. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů dvě jednotky HZS MSK z Frýdku-Místku a Ostravy a dobrovolní hasiči z Paskova.

 

 Z palivové nádrže Tatry uniklo do půdy zhruba 40 litrů nafty, když se hasičům podařilo zamezit dalšímu úniku. Vyzvednutí vozidla, ležícího na střeše v zahradě, které silniční dopravě nebránilo, si zajistí jeho majitel za asistence hasičů. Následovat bude opravení sloupu pracovníky rozvodných závodů, který nesl přípojku k rodinnému domku. Pak se bude řešit i odebrání kontaminované zeminy. Na místo byli také povoláni pracovníci Správy silnic Moravskoslezského kraje.

Plán akcí 2024

20.1. ples SDH

30.4. stavění máje

10.8. předpouťová zahradní slavnost

 

 

Partneři SDH