PASKOV

Sbor dobrovolných hasičů

JSDH zasahovala u následků řádění silného větru

V noci na pondělí 11.3.2019 zasáhl celé území České republiky velmi silný vítr. Bohužel se nevyhnul Paskovu ani jeho okolí a JSDH Paskov musela toho dne třikrát zasahovat. 
Ve 2:12 jsme byli povoláni k odstranění vzrostlého stromu blokujícího ulici Rudé armády u překladiště. Při té příležitosti jsme odstranili i strom ležící přes chodník u rybníka Kuboň.

Číst dál...

Vichřice 29.10.2017 v Paskově

Ani Paskovu se ničivá vichřice nevyhnula. Jednotky SDH Paskov a Oprechtic zasahovaly společně s HZS Frýdek-Místek v areálu školu u stromu spadlého na vedení vysokého napětí. A později u stromu na Papírenském sídlišti, který taktéž ohrožoval dráty VN.

Jednotka SDH Paskov zasahovala ve Sviadnově

Dne 20.10.2017 zasahovala jednotka SDH Paskov u požáru slámy, který byl pravděpodobně způsobený hrajícími si dětmi. U požáru zasahovala také jednotka profesionálních hasičů z Frýdku-Místku a jednotky dobrovolných sborů Oprechtic a Frýdku.

  

 

Informace z činnosti jednotek sboru dobrovolných hasičů Paskov a Paskov Oprechtice - Leden 2017

Jednotky sboru dobrovolných hasičů Paskov a Paskov Oprechtice už více než 5 let spolupracují a vyjíždějí k zásahům společně, každý ze své dislokace. V období 1. 1. 2017 až 31. 1. 2017 vyjížděli naši hasiči celkem k 5 událostem.

První událost v letošním roce je čekala 6.1.2017 ve večerních hodinách došlo k pádu sloupu el. vedení na komunikaci v křížení ulic Fučíkové a Jiřího Wolkra. Výjezd jednotky byl do pěti minut od vyhlášení poplachu a výjezdu se zúčastnilo 7 hasičů. I přes velký mráz -18 °C jednotka provedla zajištění místa spadlého el. vedení, společně s havarijní službou ČEZ distribuce zajistili nouzové ustavení el. sloupu tak, aby v dané lokalitě mohl být opět spuštěn el. proud do všech domácností. Celková doba zásahu byla 4 hodiny.

Dalším výjezdem našich jednotek byl požár rodinného domu na ulici Bělské dne 17. 1. 2017. Požár byl nahlášen necelou hodinu po půlnoci. Výjezd našich jednotek byl opět do 5 minut, naše jednotky dorazili k požáru jako první, zásahu se zúčastnilo celkem 9 našich hasičů. Dalšími zasahujícími jednotkami byla HZSMSK stanice Frýdek Místek, JSDH Vratimov, JHZSP Biocel Paskov. U požáru jednotky prováděly hasební práce, rozebírání konstrukcí střechy, vynesení cenností z ohroženého prostoru, ve svém vozidle poskytly majitelům hořícího domu zázemí. Hasební práce probíhaly až do ranních hodin. Kontroly a dohlídky požářiště se postupně zúčastnilo 9 hasičů.

Dne 28. 1. 2017 se naše jednotky zúčastnili likvidace požáru rodinného domu, kde došlo k popálení 3 osob. Naše jednotky i přes skutečnost, že vyjely do tří minut od nahlášení mimořádné události, přijely na místo v pořadí třetí. U mimořádné události pomohli s hasebními prácemi, odvětrání prostor.

Dne 31. 1. 2017 se v dopoledních hodinách naše jednotka zúčastnila taktického cvičení na zimním stadiónu Polárka ve Frýdku Místku. Ve večerních hodinách došlo k požáru osobního automobilu v prostoru motorové části. Automobil byl před příjezdem jednotek hašen ručními hasicími přístroji občany místní části Oprechtic. Po příjezdu našich jednotek bylo vozidlo společnými silami dohašeno hasicím přístrojem a následně vodou. Výjezd jednotek byl do pěti minut od vyhlášení poplachu, výjezdu se zúčastnilo celkem 10 hasičů.

JSDH Paskov zasahovala u požáru pole

Celkem osm hasičských jednotek s jedenácti cisternami se podílelo na likvidaci požáru pole v Paskově na Frýdecko-Místecku. Požár polního porostu byl na operační středisko hasičů ohlášen v úterý 5. července šest minut po půl čtvrté odpoledne. Plameny se šířily na obytnou zástavbu i k nedalekému le­su.

Více informací a fotky na www.pozary.cz

Požár autovraků ve Sviadnově

V neděli 22.5. 2016 zasahovala jednotka SDH Paskov u požáru autovrakoviště ve Sviadnově. Vice informaci a fotky na pozary.cz

JSDH Paskov zasahovala u požáru bytu ve Frýdku-Místku

Celkem 6 jednotek hasičů zasahovalo v neděli 8.11.2015 přes poledne ve Frýdku-Místku v Zahradní ulici u požáru bytu v osmém patře šestnáctipatrového bytového domu. Při požáru se zranilo celkem 15 osob, převážně se nadýchaly kouře, hasiči zachránili 48 osob, evakuováno bylo dalších 64 osob.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli krátce po jedenácté hodině. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic ve Frýdku-Místku a Ostravy-Zábřehu, odkud přijel velký evakuační autobus Irisbus. Jeho služeb využila desítka zachráněných a evakuovaných osob. Zasahovaly zde také čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Frýdek, Paskov, Dobrá a Frýdlant nad Ostravicí.

více informací: http://www.pozary.cz/clanek/124812-patnact-osob-bylo-zraneno-a-48-zachraneno-pri-pozaru-bytu-ve-frydku-mistku/

Požár dřevostavby na ulici Bělská.

Dne 15.11.2013 ve 23:13 hod. byla naše jednotka pomocí SMS informována o požáru 

dřevostavby na ulici Bělská. Ve 23:22 hod. vyjelo družstvo s cisternou CAS – 15 Renault. Už při 

průjezdu náměstím bylo ze záře nad domy jasné, že se nejedná o ohínek, ale o požár, který se stihl 

řádně rozhořet.

Číst dál...

Dopravní nehoda u Dolu Paskov

V sobotu  9.  listopadu  2013,  krátce  před  třináctou  hodinou,  obdrželi  operátoři  IBC  Ostrava  zprávu  o  zprvu  vážné  dopravní  nehodě  u  Dolu  Paskov.  Podle  informací  očitého svědka dopravní nehody vyjel osobní automobil mimo vozovku, kde se převrátil a začal hořet. Na  místo  se  dostavila  naše  místní  jednotka  SDH  Paskov,  a  poté  také  jednotka profesionálních  hasičů  z Frýdku-Místku.  Po  příjezdu  na  místo  nehody  bylo  zjištěno,  že vozidlo  je  převráceno  na  levý  bok  a  posádka,  kterou  tvořil  pouze  řidič,  je  mimo  vozidlo. Požár byl zlikvidován před příjezdem jednotek náhodně projíždějící posádkou, která zastavila u nehody jako první a pohotově zakročila malým hasicím přístrojem.

Po prošetření nehody Policií ČR bylo vozidlo za pomocí navijáku převráceno zpět na všechny  čtyři  kola.  Uklizením  místa  nehody  byl  výjezd  ukončen  a  naše jednotka  se  vrátila zpět na základnu.

Balážec Martin

Plán akcí 2019

18.1. - Výroční schůze

26.1. - Hasičský ples

30.4. - Stavění máje

25.5. - Smažení vaječiny

 

 

 

Partneři SDH