PASKOV

Sbor dobrovolných hasičů

Hasiči vyprošťovali u Paskova řidiče Avie

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý 9.9.2008 odpoledne na silnici R56 mezi Paskovem a Frýdkem–Místkem u dopravní nehody nákladní Avie, vezoucí stavební suť. Hasiči museli vyprostit zraněného řidiče nákladního automobilu, který narazil do stromu a strom na Avii. Ta skončila na okraji silnice na levém boku.

Číst dál...

Informace z činnosti jednotek sboru dobrovolných hasičů Paskov a Paskov Oprechtice - Leden 2017

Jednotky sboru dobrovolných hasičů Paskov a Paskov Oprechtice už více než 5 let spolupracují a vyjíždějí k zásahům společně, každý ze své dislokace. V období 1. 1. 2017 až 31. 1. 2017 vyjížděli naši hasiči celkem k 5 událostem.

První událost v letošním roce je čekala 6.1.2017 ve večerních hodinách došlo k pádu sloupu el. vedení na komunikaci v křížení ulic Fučíkové a Jiřího Wolkra. Výjezd jednotky byl do pěti minut od vyhlášení poplachu a výjezdu se zúčastnilo 7 hasičů. I přes velký mráz -18 °C jednotka provedla zajištění místa spadlého el. vedení, společně s havarijní službou ČEZ distribuce zajistili nouzové ustavení el. sloupu tak, aby v dané lokalitě mohl být opět spuštěn el. proud do všech domácností. Celková doba zásahu byla 4 hodiny.

Dalším výjezdem našich jednotek byl požár rodinného domu na ulici Bělské dne 17. 1. 2017. Požár byl nahlášen necelou hodinu po půlnoci. Výjezd našich jednotek byl opět do 5 minut, naše jednotky dorazili k požáru jako první, zásahu se zúčastnilo celkem 9 našich hasičů. Dalšími zasahujícími jednotkami byla HZSMSK stanice Frýdek Místek, JSDH Vratimov, JHZSP Biocel Paskov. U požáru jednotky prováděly hasební práce, rozebírání konstrukcí střechy, vynesení cenností z ohroženého prostoru, ve svém vozidle poskytly majitelům hořícího domu zázemí. Hasební práce probíhaly až do ranních hodin. Kontroly a dohlídky požářiště se postupně zúčastnilo 9 hasičů.

Dne 28. 1. 2017 se naše jednotky zúčastnili likvidace požáru rodinného domu, kde došlo k popálení 3 osob. Naše jednotky i přes skutečnost, že vyjely do tří minut od nahlášení mimořádné události, přijely na místo v pořadí třetí. U mimořádné události pomohli s hasebními prácemi, odvětrání prostor.

Dne 31. 1. 2017 se v dopoledních hodinách naše jednotka zúčastnila taktického cvičení na zimním stadiónu Polárka ve Frýdku Místku. Ve večerních hodinách došlo k požáru osobního automobilu v prostoru motorové části. Automobil byl před příjezdem jednotek hašen ručními hasicími přístroji občany místní části Oprechtic. Po příjezdu našich jednotek bylo vozidlo společnými silami dohašeno hasicím přístrojem a následně vodou. Výjezd jednotek byl do pěti minut od vyhlášení poplachu, výjezdu se zúčastnilo celkem 10 hasičů.

Požár rodinného domku v Žabni

O požáru v Žabni informoval operační středisko hasičů pomocí tísňové linky svědek kolem čtvrt na šest odpoledne. Na místo vyjely celkem čtyři jednotky hasičů dvě ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve Frýdku-Místku a Nošovicích, dvě tvořili dobrovolní hasiči z Žabně a Paskova.

Číst dál...

Hasiči uchránili před ohněm domek ve Staříči

Pět jednotek hasičů zasahovalo v pátek 7.11.2008 večer u požáru dřevěného hospodářského objektu v obci Staříč (okres Frýdek-Místek). Hasiči uchránili před požárem sousední rodinný domek. Požár se obešel bez zranění.

Na tísňovou linku hasičů zavolal v pátek po 21. hodině svědek a informoval o požáru. Na místo ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice ve Frýdku-Místku a s ní dobrovolné jednotky z obcí Staříč, Fryčovice, Paskov a Brušperk.

Číst dál...

V Řepišti spadl vůz s hlušinou do zahrady a přerazil sloup

Bez zranění vyvázl ve čtvrtek 27.11.2008 před polednem řidič nákladního automobilu Tatra s přívěsem z vážně vypadající nehody v obci Řepiště (okres Frýdek-Místek), když patrně kvůli nezpevněné krajnici spadl z kopečka do zahrady s nákladem hlušiny z nedaleké haldy. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů dvě jednotky HZS MSK z Frýdku-Místku a Ostravy a dobrovolní hasiči z Paskova.

Číst dál...

Likvidace bodavého hmyzu 2019

Milí spoluobčané,

v případě potřeby likvidace bodavého hmyzu na katastru města Paskov kontaktujte za JSDH Paskov Zdeňka Bělíka (tel. 777 672 014) a za JSDH Oprechtice Petra Gábora (tel. 734 620 687)

Již 23 zraněných po srážce vlaků u Paskova

Celkem 23 zraněných napočítali zástupci zasahujících složek během dopoledne po srážce osobního vlaku, taženého dieselovou lokomotivou, s motorovým vlakem u železniční stanice Paskov (okres Frýdek-Místek).

Číst dál...

Večerní požár skládky v Řepišti se obešel bez větších zdravotních komplikací

Jedenáct jednotek hasičů celkem se 17 vozidly zasahovalo v úterý 29.9.2009 večer a v noci u požáru legální skládky průmyslových odpadů v Řepišti (okres Frýdek-Místek). Požár s nulovou škodou se obešel bez zranění, někteří obyvatelé havířovské části Podlesí si stěžovali na podivný zápach v ovzduší. Měření Chemické laboratoře HZS MSK z Frenštátu pod Radhoštěm a profesionálních hasičů ale žádné škodliviny v ovzduší neprokázalo.

Číst dál...

Skládka v Řepišti je uhašena, nebezpečí pominulo

Požár vypukl na skládce průmyslového odpadu. Ohlášen byl tři minuty po osmnácté hodině. Vítr nesl kouř směrem na Havířov a Vratimov. Intenzivní zápach cítili například obyvatelé Horních Bludovic, Šenova nebo Havířova-Podlesí a Bludovic. „V Řepišti došlo k zahoření skládky, kde jsou skladovány plasty a izolační materiály. Požár likvidovalo deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Číst dál...

Požár haly na armatury v Paskově se obešel bez zranění

Hodnoty za mnoho milionů korun zachránili hasiči při úterním zásahu v požáru výrobní haly na armatury pro strojírenství a plynárenský průmysl v Paskově (okres Frýdek-Místek). Od dopoledne hořela část objektu zhruba o půdorysu 15 x 8 metrů, vysoká 6 metrů. Požár se obešel bez zranění.

Číst dál...

Plán akcí 2024

20.1. ples SDH

30.4. stavění máje

10.8. předpouťová zahradní slavnost

 

 

Partneři SDH