PASKOV

Sbor dobrovolných hasičů

Vážna dopravní nehoda

Vážná dopravní nehoda se stala dne 7.5.2010 na křižovatce u dolu Paskov. Došlo ke střetu dodávky s motorkářém. Na místo byla povolána záchranná služba, HZSMSK F-M, a PČR. Posléze byla povolána i jednotka SDH Paskov k odstranění následku dopravní nehody na komunikaci.

Ve Sviadnově hořela hospodářská budova s autodílnou

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 7.6.2010 večer ve Sviadnově (okres Frýdek-Místek) u požáru dvoupodlažní hospodářské budovy s autodílnou. Požár, který se obešel bez zranění, způsobil škodu 400 tisíc korun, především na prvním patře objektu se sedlovou střechou a na dřevěném přístavku.

Číst dál...

8 zraněných z autobusu po srážce s náklaďákem

Čtyři jednotky hasičů vyjely v pondělí 7. 6. 2010 odpoledne do Paskova (okres Frýdek-Místek) k dopravní nehodě autobusu se zhruba 12 cestujícími a nákladního vozidla s přívěsem, převážejícího uhlí. Nehoda si vyžádala osm zraněných osob, z toho řidičku autobusu středního věku a malé dítě. Žádné zranění by nemělo ohrožovat na životě.

Číst dál...

Požár sušárny pilin za 5 milionů, hasiči uchránili další miliony

Sedm jednotek hasičů vyjelo ve čtvrtek 22. 4. 2010 ráno do areálu peletkárny ve Staříči (okres Frýdek-Místek), kde hořelo v objektu sušárny pilin. Požár způsobil škodu za 5 milionů korun, hlavně na výrobní lince, jejím okolí a konstrukci objektu, hasiči ale svým zásahem uchránili hodnoty také za pět milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Číst dál...

Požár haly na armatury v Paskově se obešel bez zranění

Hodnoty za mnoho milionů korun zachránili hasiči při úterním zásahu v požáru výrobní haly na armatury pro strojírenství a plynárenský průmysl v Paskově (okres Frýdek-Místek). Od dopoledne hořela část objektu zhruba o půdorysu 15 x 8 metrů, vysoká 6 metrů. Požár se obešel bez zranění.

Číst dál...

Večerní požár skládky v Řepišti se obešel bez větších zdravotních komplikací

Jedenáct jednotek hasičů celkem se 17 vozidly zasahovalo v úterý 29.9.2009 večer a v noci u požáru legální skládky průmyslových odpadů v Řepišti (okres Frýdek-Místek). Požár s nulovou škodou se obešel bez zranění, někteří obyvatelé havířovské části Podlesí si stěžovali na podivný zápach v ovzduší. Měření Chemické laboratoře HZS MSK z Frenštátu pod Radhoštěm a profesionálních hasičů ale žádné škodliviny v ovzduší neprokázalo.

Číst dál...

Skládka v Řepišti je uhašena, nebezpečí pominulo

Požár vypukl na skládce průmyslového odpadu. Ohlášen byl tři minuty po osmnácté hodině. Vítr nesl kouř směrem na Havířov a Vratimov. Intenzivní zápach cítili například obyvatelé Horních Bludovic, Šenova nebo Havířova-Podlesí a Bludovic. „V Řepišti došlo k zahoření skládky, kde jsou skladovány plasty a izolační materiály. Požár likvidovalo deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Číst dál...

Požár rodinného domku v Žabni

O požáru v Žabni informoval operační středisko hasičů pomocí tísňové linky svědek kolem čtvrt na šest odpoledne. Na místo vyjely celkem čtyři jednotky hasičů dvě ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve Frýdku-Místku a Nošovicích, dvě tvořili dobrovolní hasiči z Žabně a Paskova.

Číst dál...

Již 23 zraněných po srážce vlaků u Paskova

Celkem 23 zraněných napočítali zástupci zasahujících složek během dopoledne po srážce osobního vlaku, taženého dieselovou lokomotivou, s motorovým vlakem u železniční stanice Paskov (okres Frýdek-Místek).

Číst dál...

V Řepišti spadl vůz s hlušinou do zahrady a přerazil sloup

Bez zranění vyvázl ve čtvrtek 27.11.2008 před polednem řidič nákladního automobilu Tatra s přívěsem z vážně vypadající nehody v obci Řepiště (okres Frýdek-Místek), když patrně kvůli nezpevněné krajnici spadl z kopečka do zahrady s nákladem hlušiny z nedaleké haldy. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů dvě jednotky HZS MSK z Frýdku-Místku a Ostravy a dobrovolní hasiči z Paskova.

Číst dál...

Plán akcí 2018

27.1. - Hasičský ples

30.4. - Stavění máje

26.5. - Kácení máje

11.8. - Pouťová zahradní slavnost

 

 

Sponzoři